חיפוש
  • yossi9997

הקלה לחצר אנגלית

עודכן ב: אוג 29

במסגרת בקשת שינויים לקוטג' באחת השכונות הצפוניות בעיר, אושרו 2 הקלות באותה חצר מונמכת:

1. הסדרת כניסה נפרדת אל מרתף אשר לא משמש כמשרד, ע"י מדרגות חיצוניות בתוך חצר מונמכת במרווח צדדי.

2. חפירת חצר מונמכת במרווח צדדי, ברוחב 2.40מ' (לעומת 1.50מ') ובשטח של 28 מ"ר לעומת 10 מ"ר המותרים.

תכנית ע1 מאפשרת כניסה נפרדת למשרד במרתף, ע"י מדרגות חיצוניות. במידה ובמרתף אין משרד (אלא חדרי משחקים לדוגמא)- נדרשת הקלה לכניסה נפרדת. ובאמת רק בקוטג'ים מאשרים הקלה זו.

לפי החוק ניתן לבנות במרווח (בין קו הבניין לגבול מגרש) חצר אנגלית, ברוחב ובעומק של עד 1.5 מ'. "חצר מונמכת", עם רצפה בגובה רצפת המרתף, היא בעצמה כבר הקלה מ"חצר אנגלית".

וההקלה הנוספת היא לעניין הרוחב- 2.4 במקום 1.5 מ'.

אבל מה זו הקלה לשטח של 28 מ"ר לעומת 10 מ"ר המותרים? הרי החוק לא מגביל בשטח.

אז פעם, לפני החלטת ועדת הערר, עיריית ת"א קבעה הנחיות מרחביות לגבי כל נושא אפשרי ובין השאר לגבי פיתוח המגרש. ושם נקבע גודל מקסימלי לחצר אנגלית של 10 מ"ר לדירה. אבל, אתם בטח אומרים – על הנחיות מרחביות הרי אי אפשר לבקש הקלה.

אז אחרי שוועדת הערר ביטלה את כל ההנחיות המרחביות (חוץ מתכנון ועיצוב הבנין- שעודכנו אגב רק לפני שבועיים), העירייה שינתה אותן מ"הנחיות" ל"מדיניות". ובמדיניות כבר יש לעירייה שיקול דעת.

ועל "מדיניות" - מבקשים הקלה? לא מספיק להציג בתשריט?

לבקש זה לא מזיק. מקסימום אין בהקלה צורך. רק צריך לקחת בחשבון שבחישוב השבחה תמיד יוכלו לטעון להשבחה, גם אם הקלה היא רק על חוק או תב"ע. אח"כ נריב.

7 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ניוזלטר #7 - קומת ביניים באבן גבירול

הוועדה לא אישרה מגורים בקומת הביניים בבנין המשמש למגורים ומסחר באבן גבירול, כי שימוש זה נוגד את המגמה התכנונית לרחוב ברחובות מסחריים רבים בת"א בנויים בניינים הכוללים קומת ביניים מעל קומת הקרקע המסחרית

ניוזלטר #6 - חילוץ שטחי ממ"דים

הוועדה ביטלה החלטתה לאשר תוספת בניה לדירה, כי לא ניתן היה לחלץ שטחים נוספים מהממ"דים והשטחים חרגו מהמותר. לרוב עורכי בקשות לא נוכחים בזמן הדיון בוועדה. במקרה הזה עורך הבקשה זומן לדיון ולמרות כל כוונות

ניוזלטר #5 - כופר חניה vs. רכבת קלה

פעם הייתי קורא פרוטוקול של החלטת וועדה כשהייתי מחפש דיון ספציפי. ובכל רפרוף בפרוטוקול הייתי נתקל בנושא מעניין אחר, גם כשלא אותו חיפשתי. ואמרתי לעצמי- בטוח זה יעניין גם אחרים. אז הנה נתקלתי בעוד נושא מ

© שור אדריכלים 2020