חיפוש
  • yossi9997

הקלה לחצר אנגלית

עודכן ב: 29 אוג 2020

במסגרת בקשת שינויים לקוטג' באחת השכונות הצפוניות בעיר, אושרו 2 הקלות באותה חצר מונמכת:

1. הסדרת כניסה נפרדת אל מרתף אשר לא משמש כמשרד, ע"י מדרגות חיצוניות בתוך חצר מונמכת במרווח צדדי.

2. חפירת חצר מונמכת במרווח צדדי, ברוחב 2.40מ' (לעומת 1.50מ') ובשטח של 28 מ"ר לעומת 10 מ"ר המותרים.

תכנית ע1 מאפשרת כניסה נפרדת למשרד במרתף, ע"י מדרגות חיצוניות. במידה ובמרתף אין משרד (אלא חדרי משחקים לדוגמא)- נדרשת הקלה לכניסה נפרדת. ובאמת רק בקוטג'ים מאשרים הקלה זו.

לפי החוק ניתן לבנות במרווח (בין קו הבניין לגבול מגרש) חצר אנגלית, ברוחב ובעומק של עד 1.5 מ'. "חצר מונמכת", עם רצפה בגובה רצפת המרתף, היא בעצמה כבר הקלה מ"חצר אנגלית".

וההקלה הנוספת היא לעניין הרוחב- 2.4 במקום 1.5 מ'.

אבל מה זו הקלה לשטח של 28 מ"ר לעומת 10 מ"ר המותרים? הרי החוק לא מגביל בשטח.

אז פעם, לפני החלטת ועדת הערר, עיריית ת"א קבעה הנחיות מרחביות לגבי כל נושא אפשרי ובין השאר לגבי פיתוח המגרש. ושם נקבע גודל מקסימלי לחצר אנגלית של 10 מ"ר לדירה. אבל, אתם בטח אומרים – על הנחיות מרחביות הרי אי אפשר לבקש הקלה.

אז אחרי שוועדת הערר ביטלה את כל ההנחיות המרחביות (חוץ מתכנון ועיצוב הבנין- שעודכנו אגב רק לפני שבועיים), העירייה שינתה אותן מ"הנחיות" ל"מדיניות". ובמדיניות כבר יש לעירייה שיקול דעת.

ועל "מדיניות" - מבקשים הקלה? לא מספיק להציג בתשריט?

לבקש זה לא מזיק. מקסימום אין בהקלה צורך. רק צריך לקחת בחשבון שבחישוב השבחה תמיד יוכלו לטעון להשבחה, גם אם הקלה היא רק על חוק או תב"ע. אח"כ נריב.

15 צפיות0תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

ניוזלטר #14- התאומים מנוה שאנן

מה ההבדל בין 2 הבניינים בנוה שאנן שאושרו לבניה בקיר משותף, אחד מתוקף תמ"א 38 ואחד לא? (תשובה: אין הבדל. לפחות לא משמעותי) האמת, הפרוטוקול האחרון היה משעמם. פשוט לא היו דיונים מעניינים. סתם חיובי או של

ניוזלטר #13- מסחר עתידי באינשטיין

ברחוב אינשטיין אושרה הקלה בגובה קומת הקרקע עבור מסחר עתידי, לפי תב"ע בהכנה רחוב אינשטיין מתוכנן כציר עירוני ראשי בין האוניברסיטה לים. לאורכו יעבור הקו הירוק ובדופן הצפונית שלו מתוכנן מסחר. לצורך שדרו

ניוזלטר #12- תמ"א בחריגה לקוטג'

בקוטג' בצהלה אושרו זכויות בניה נוספות מתוקף תמ"א 38 בחריגה מהמדיניות - במקום מתוקף הקלה זה שאדריכלים יצירתיים- זה ידוע. אבל יצירתיות במחלקת השבחה יכולה לגרום ללא פחות אושר, בעיקר כשאתה בונה קוטג' עם מ

© שור אדריכלים 2020